Pardubický kraj představil svůj potenciál na veletrhu WTM Londýn

09.11.2018

V termínu od pondělí 5. do středy 7. listopadu 2018 se v Londýně uskutečnil další ročník veletrhu World Travel Market. Ten představuje jednu z největších obchodních událostí roku v cestovním ruchu, kam mají přístup pouze odborní návštěvníci. K navázání spolupráce se tu setkávají profesionálové ze všech odvětví cestovního ruchu. Na veletrh jsou zváni a účastní se ho také nejvýznamnější světoví nákupčí a zástupci touroperátorů s rozhodovacími pravomocemi. Premiérově se na veletrhu prezentovali i zástupci Pardubického kraje, jejichž účast na společném stánku agentury CzechTourism zajišťovala Destinační společnost Východní Čechy prostřednictvím regionální kanceláře East Bohemia Convention Bureau.

Pardubický kraj byl na veletrhu prezentován jako region vhodný pro pořádání akcí menšího a středního rozsahu a v oblasti leisure také jako atraktivní a bezpečná destinace s dobrou dopravní dostupností. Podle René Živného, radního Pardubického kraje zodpovědného za cestovní ruch a sport, je důležité ukazovat možnosti regionu i při těchto příležitostech, protože situace na trhu nejen v oblasti meeting industry se začíná trochu proměňovat: „V poslední době se stále více setkáváme s novým trendem zahraničních klientů, kteří již nemají primární zájem pouze o tradiční české destinace jako jsou třeba Praha, Brno a Karlovy Vary. Naopak začínají objevovat dosud nepoznaná místa v regionech. Proto bychom se měli snažit zviditelnit Pardubický kraj i v mezinárodním měřítku, protože to může přinést atraktivní klientelu, a to nejen v oblasti MICE. Nahrává nám k tomu i pravidelné letecké spojení Pardubic a Londýna. “, dodal René Živný.

Setkávání a navazování kontaktů se odehrává především prostřednictvím předem sjednaných schůzek. Na veletrhu WTM v Londýně jich bylo domluveno zhruba dvacet, ale zdaleka ne všechny oslovené kontakty na schůzku dorazily. Zástupce EBCB však kontaktoval zástupce agentur a touroperátorů z ČR a okolních zemí po vlastní ose a odnesl si cenné kontakty a prokonzultoval možnosti budoucí spolupráce Nad rámec domluvených schůzek se někteří účastníci veletrhu díky vystaveným prezentačním materiálům zajímali také o historické památky a tradice spojené s Pardubickým krajem.

Rezervace ubytování
Partneři

Czech Convention Bureau