Největší světový veletrh cestovního ruchu opět s účastí Pardubického kraje

12.03.2018

Od středy 7. do neděle 11. března 2018 se na rozsáhlém berlínském výstavišti konal další ročník nejvýznamnějšího světového veletrhu v oblasti cestovního ruchu ITB Berlín. Důležitost této akce podtrhuje i to, že se veletrhu každoročně účastní více než 10.000 vystavovatelů z téměř 200 zemí světa a navštíví ho více než 100.000 odborných návštěvníků a 60.000 osob z řad široké veřejnosti.

Již tradičně se na veletrhu mezi ostatními subjekty prezentoval i Pardubický kraj a Destinační společnost Východní Čechy prostřednictvím regionální kanceláře na podporu kongresového cestovního ruchu - East Bohemia Convention Bureau. Svůj výstavní pult měli spolu s ostatními českými regiony na stánku České centrály cestovního ruchu CzechTourism. Ta také celou českou účast na veletrhu zajišťovala.

První tři dny veletrhu byly jako obvykle věnovány především B2B setkávání odborníků v cestovním ruchu. Pardubický kraj zde byl prezentován jako destinace vhodná pro pořádání akcí menšího a středního rozsahu. Zároveň se může pochlubit mnoha atraktivními lokacemi vhodnými pro kulturní i sportovní doprovodné programy a také zcela novým terminálem mezinárodního letiště, které stále více rozšiřuje svou nabídku pravidelných letů. Skvělou pomůckou pro prezentaci regionu je i nedávno vytvořená aplikace pro představení kongresové nabídky kraje.

Poslední dva dny veletrhu byly přístupné pro širokou veřejnost. Největší zájem byl o obecné turistické informace, výlety na kolech a nabídku pro rodiny s dětmi. Veškerá tato témata včetně informačních brožurek s podrobnostmi v němčině byly pro návštěvníky na pultu Pardubického kraje po celou dobu veletrhu dostupné. Zviditelnění Pardubického kraje na veletrhu v Berlíně si pochvaluje i krajský radní zodpovědný za cestovní ruch René Živný. „Vzhledem k tomu, že je na tomto veletrhu možné propojit B2B i B2C prezentaci regionu, je skvělé, že se ho již pravidelně účastní i zástupci Pardubického kraje. Německý trh patří pro nás mezi nejvýznamnější zahraniční cílové skupiny a proto jsem rád, že se tu opět můžeme takto komplexně představit.“

Rezervace ubytování
Partneři

Czech Convention Bureau