V Pardubickém kraji naleznete unikátní kongresové prostory

02.12.2016

East Bohemia Convention Bureau, jehož cílem je podpora kongresového a incentivního cestovního ruchu v Pardubickém kraji, zrealizovalo projekt mapující unikátnosti kongresových prostor na svém území. Projekt spočíval ve vyhledání originalit, rarit a jedinečností jednotlivých prostor vhodných pro pořádání různých druhů eventů, jako jsou kongresy, oslavy, koncerty či jakékoli jiné firemní či společenské události.

Přehled zjištěných unikátností je zveřejněn na adrese www.eastbohemiaconvention.cz/unikatni-prostory/ a k dispozici je také v cizích jazykových mutacích webu, tedy v angličtině, němčině a polštině. Díky tomu oslovuje nejen českou klientelu. Uvedené unikátnosti jsou samozřejmě také součástí prezentací objektů.

Pardubický kraj se může pochlubit množstvím atraktivních prostor a mnohé z nich zaujmou svou naprostou ojedinělostí na území České republiky či dokonce v celosvětovém měřítku. Z celkem 111 objektů poskytujících pronájem prostor evidovaných v databázi bylo vybráno 16 objektů pyšnících se nějakou výlučnou výjimečností.

Zámek Pardubice

Pro uspořádání akce v Pardubickém kraji se nabízí prostory pocházející z různých historických období. Na výběr je hned několik architektonických slohů. Vrátit se v čase a ocitnout se v období gotiky je možné na královském hradě Svojanov. Svoji spokojenost se zdejší atmosférou i službami může potvrdit velké množství svatebních párů, které si právě v tomto unikátním prostředí řekli své ano. Každá módní přehlídka či ples se jistě promění v prestižní společenskou událost také díky noblesní atmosféře novorenesančního Smetanova domu v Litomyšli. Do období renesance lze nahlédnout i na Pardubickém zámku. Jeho rytířské a další sály jsou vhodné pro uspořádání tiskové konference nebo nezapomenutelného sňatku. Dvoupatrový objekt bývalé barokní sýpky, dnes Restaurace Nový Dvůr v Letohradě, již zažil nejednu zajímavou událost.

Pokud chcete uspořádat konferenci v budově oceněné v soutěži Stavba roku 2016, pak moderní Natura Park v Pardubicích bude určitě vhodnou volbou. Dalším zajímavým místem v Pardubicích je také Dům techniky v Pardubicích, kde účastníci mohou obdivovat unikátní skleněnou vodní fontánu a výhled na čtyři historické dominanty Pardubic.

Hrad Svojanov

Pardubický kraj má v nabídce také množství atraktivních prostor s unikátními prvky vhodnými pro pořádání firemních akcí, vybírat lze i podle zaměření účastníků. A-kart Aréna v Litomyšli disponuje motokárovou halou, která má jako jediná u nás výjezd na venkovní dráhu. Tato rarita jistě potěší nejednoho motoristického fandu. V případě, že chcete uspořádat firemní večírek v námořnickém stylu, doporučujeme námořnickou restauraci Marina v Heřmanově Městci. Pro nadšence železnice je pak skvělým místem třeba pro oslavu narozenin místnost motoráčku stojící na podstavci na Rosickém nádraží v Pardubicích. Milovníky umění můžete bez obav pozvat na jednání do Antik Hotelu Sofia v Litomyšli, jehož interiéry jsou vyzdobené galerijními exponáty. Pro setkání architektů jsou jako stvořené prostory v Léčebných lázních Bohdaneč, zdejší pavilon Gočár totiž vystavěl stejnojmenný architekt. Cyklisté pro změnu ocení prostředí Prvního českého muzea cyklistiky v Nových Hradech, které kromě bohatých muzejních sbírek nabízí podkroví špýcharu s barokní vazbou bez jediného opěrného sloupu. Interiéry bývalé barokní fary s původními dřevěnými trámovými stropy a zrestaurovanou rokokovou výzdobou je možné si pronajmout v Sudslavě, kde patrně ohromíte (nejen) divadelníky, a to díky místní unikátní sbírce ručně malovaných divadelních kulis z počátku 20. století. Uchvátit vaše obchodní partnery a uspořádat jednání v místě setkání 7 středoevropských prezidentů můžete v Hotelu Zlatá Hvězda v Litomyšli. Hotel je také oblíbeným místem pro svatební či jiné hostiny.

Vyzkoušejte Pardubický kraj pro svůj event! Překvapí vás nejen atraktivní prostředí nabízených prostor za příznivé ceny, kvalitní služby, ale také bohatá nabídka doprovodných programů v podobě návštěv památek či kulturních, společenských a sportovních akcí. Výběr toho nejvhodnějšího objektu je na vás!

Rezervace ubytování
Partneři

Czech Convention Bureau