Východní Čechy

Turistický region Východní Čechy se nachází na hranicích Čech a Moravy a pokrývá území současného Pardubického kraje. Na severu sousedí s Polskem a díky své poloze je dobře dostupný také ze všech ostatních států sousedících s Českou republikou – Slovenska, Rakouska a Německa. Předností regionu je bohatá nabídka kulturních a sportovních aktivit, muzeí řemeslných tradic a galerií, historických a církevních památek v kombinaci s přírodním bohatstvím od nížin Polabí až po vrcholy Orlických hor. Turistický region Východní Čechy představuje bezpečnou destinaci ve středu Evropy s moderním krajským městem Pardubice.

Tento region se v oblasti kongresového cestovního ruchu dynamicky rozvíjí. Budují se zde nová moderní kongresová zařízení s vysokou ubytovací a stravovací kapacitou. Samozřejmostí je i zázemí pro doprovodné sportovní, kulturní, adrenalinové a relaxační aktivity. Region nabízí i celou řadu turisticky atraktivních míst, jejichž návštěva může zpestřit oficiální program kongresu, školení, prezentace, politického a obchodního jednání nebo firemní akce. Vhodným oživením oficiální části jsou také lázeňské procedury nebo interaktivní incentivní programy zaměřené na sport, kulturu nebo řemeslné tradice.

Sečská přehrada Kunětická hora Mezinárodní hudební festival Smetanova Litomyšl

Pardubický kraj je díky kvalitní nabídce služeb ubytovatelů, pronajímatelů, organizátorů, dopravců, zprostředkovatelů doplňkových aktivit (sport, wellness, kultura, společenské vyžití atd.) ideálním místem pro pořádání akcí střední velikosti. Ubytování lze zajistit v tříhvězdičkových a čtyřhvězdičkových hotelích, které disponují konferenčními prostory a zajišťují kompletní konferenční servis. Za účelem sportovních aktivit jsou k dispozici sportovní haly, fotbalové a hokejové stadiony, golfová hřiště, lanové parky, vhodné trasy pro cyklisty a in-line bruslaře, venkovní i kryté autodromy, ski areály, vodní plochy a další.

Pardubický kraj zahrnuje pět oblastí:

Rezervace ubytování
Partneři

Czech Convention Bureau