Turistická oblast Pardubicko

Pardubicko leží v Polabské nížině se spoustou rybníků, zavodňovacích kanálů a řek, které lemují cyklostezky. Oblast Pardubicka je bohatá na památky, mezi něž patří goticko-renesanční zámek a historické jádro v Pardubicích, hrad Kunětická hora, barokní zámek v Cholticích s parkem platanů a staletých dubů nebo sakrální stavba románského kostela v Kojicích a další. Zcela výjimečnou památkou je hřebčín v Kladrubech nad Labem, proslulý chovem starokladrubských koní. V okolí městečka Lázně Bohdaneč najdete národní přírodní rezervaci Bohdanečské rybníky, kterou křižují četné cyklostezky.

Pardubice jsou moderním městem s historickým jádrem a leží na soutoku řek Labe a Chrudimky. Jeho vzdálenost od hlavního města Prahy je pouhých 100 km. Malebnému Pernštýnskému náměstí dominuje 60 metrů vysoká Zelená brána, z níž je vynikající rozhled na hrad Kunětická hora i na historické jádro města, které tvoří městskou památkovou rezervaci. K návštěvě Pardubic neodmyslitelně patří i ochutnávka tradičního pardubického perníku. V Pardubicích se každoročně konají známé závody plochodrážních motocyklů „Zlatá přilba“ a slavný koňský dostih „Velká Pardubická steeplechase“.

Velká pardubická steeplechase  Zlatá přilba Lázně Bohdaneč – Gočárův pavilon Pardubice

Lázně Bohdaneč jsou jediným lázeňským místem v kraji. Jsou vzdáleny pouhých 8 km od Pardubic v dosahu městské hromadné dopravy. Jejich indikací jsou nemoci pohybového aparátu, pooperační stavy a obezita. V nabídce lázeňských pobytů nechybí programy zaměřené na medical wellness.

www.vychodni-cechy.info/pardubicko

Rezervace ubytování
Partneři

Czech Convention Bureau