Turistická oblast Orlické hory a Podorlicko

Turistická oblast Orlické hory a Podorlicko se nachází v severní části Východních Čech. Část této oblasti se rozkládá na území Královéhradeckého kraje a část zasahuje do kraje Pardubického. Hranice této oblasti je dána hřebenem Orlických hor a linií Dobrošov, Dobruška, Opočno, Týniště nad Orlicí, Choceň, Ústí nad Orlicí, Česká Třebová, Jablonné nad Orlicí a Lichkov. Region má co nabídnout milovníkům přírody, historie, kultury i aktivním sportovcům.

Hrad Litice Orlické cyklo a in-line království Letohrad – Muzeum řemesel Orlické hory na běžkách

Malebnými údolími pardubické části Orlických hor a Podorlicka protéká řeka Tichá Orlice. V přírodní rezervaci Peliny v Chocni lemují řečiště opukové stěny vysoké až 35 m. Na území Orlických hor a Podorlicka se nachází „Orlické cyklo a in-line království“. Jedna z jeho nejkrásnějších cyklostezek vede podél řeky Tiché Orlice z Chocně až do Letohradu.

Největším městem oblasti je Česká Třebová, která je důležitým železničním uzlem a moderním mezinárodním dopravním terminálem. V Letohradě můžete navštívit rozsáhlou expozici „Muzeum řemesel“ a ranně barokní zámek. Bránou do Orlických hor je město Jablonné nad Orlicí, ležící nedaleko od Pastvinské přehrady a zimního střediska Buková hora s centry Čenkovice a Červená Voda. V Brandýse nad Orlicí, v těsné blízkosti pomníku učitele národů Jana Ámose Komenského, můžete bloudit v přírodním habrovém bludišti „Labyrint“, připomínající Komenského dílo „Labyrint světa a ráj srdce“, jež napsal během svého pobytu v Brandýse nad Orlicí.

www.vychodni-cechy.info/orlicke-hory

Rezervace ubytování
Partneři

Czech Convention Bureau